Norasmiy ta’lim orqali ijtimoiy xizmatlarning eksperimental modelini ilgari surish va kambag’al qishloq oilalaridan bo’lgan ayollar va yoshlarni ishga joylashtirishga ko’maklashish. Davlat hokimiyati organlari bilan sheriklik munosabatlarini rivojlantirish, qo’shni mamlakatlarning (masalan, Tojikistonning) katta yoshdagi aholi ta’limi masalalari bilan shug’ullanuvchi NNTlari, Tojikiston kattalarni o’qitish markazi (TKO’M) lari bilan aloqalarni rivojlantirish.
1. Tojikiston Respublikasining katta yoshdagi aholi ta’limi bilan shug’ullanuvchi NNT va TKO’Mlari bilan amaliyot o’tash va tajriba almashish orqali IY NNT/Mahalliy rivojlanish markazlari norasmiy tarmog’i a’zolarining bilan hamkorlikning salohiyatini oshirish.
2. SABR dasturlarining maqsadli guruhga ta'sirini baholash maqsadida MRM (Mahalliy Rivojlanish Markazlari) va QARM (Qishloq Axborot-resurs Markazlari) faoliyati natijalari bo'yicha mini-tadqiqot o'tkazish.
3. Manfaatdor tomonlar - davlat organlari, biznes tuzilmalari va ommaviy axborot vositalari vakillari, ijtimoiy yo'naltirilgan hamkor tashkilotlar uchun MRM (Mahalliy Rivojlanish Markazlari) va QARM (Qishloq Axborot-resurs Markazlari) faoliyatiga bag'ishlangan davra suhbatini o'tkazish.
4. Samarqand shahrida oliy ta’lim muassasalari va mahalliy hokimiyat organlari bilan hamkorlikda «Ta’limni targ‘ib etuvchi shaharlar» umumjahon modelini targ’ib qilish bo’yicha PR tadbirini o’tkazish.

To promote the experimental model of social services through non-formal education and support the employment of women and youth from low-income rural families. Develop partnerships with government authorities and establish connections with NGOs and Tajikistan Adult Education Centres (TAEC) from neighboring countries (such as Tajikistan) dealing with adult education.
Project Tasks:
1. Strengthening the capacity of members of the informal network of socially-oriented NGOs/Local Development Centers through internships and experience exchanges with NGOs and TAECs from the Republic of Tajikistan involved in adult education.
2. Conducting a mini-study on the results of the activities of the LDCs (Local Development Centers) and the RIRCs (Rural Information and Resource Centers) in order to assess the impact of the SABR programs on the target group.
3. Conducting a round table on the activities of the LDCs and the RIRCs for socially oriented partner organizations for interested parties – representatives of government agencies, business structures, and the media.
4. Organizing a PR event in Samarkand in collaboration with universities and local authorities to promote the global «Learning Cities» model.